Zabieg stulejki

STULEJKA – POWAŻNY, MĘSKI PROBLEM

Problem z napletkiem podczas wzwodu lub oddawania moczu nie dotyczy tylko Ciebie. Zanim przejdziesz dalej – odetchnij – musisz wiedzieć, że to powszechna przypadłość, która dotyka od 8 do 12% mężczyzn nieobrzezanych po urodzeniu, a również co raz częściej kobiet (stulejka łechtaczki).

Wiemy, że to nie jest łatwy dla Ciebie temat, ale naprawdę warto poddać się bezpiecznemu, 90-minutowemu zabiegowi, który w naszej przychodni wykonywany jest od lat przez prawdziwych profesjonalistów – dr Fortunę oraz dr Drabinę.

Czym jest stulejka?

Masz problem ze wzwodem podczas stosunku, a może napletek nie odsłania żołędzi, gdy oddajesz mocz? Każda próba sprawia ból lub szczypanie? Stulejka to męskie schorzenie wrodzone lub nabyte. Polega na zwężeniu ujścia napletka, co utrudnia jego ściągnięcie, zsunięcie w dół zarazem przy wzwodzie, jak również w czasie spoczynku. Problem ze stulejką jest poważny i zazwyczaj towarzyszy mu za krótkie wędzidełko, które również może powodować problem z odprowadzaniem napletka lub być powodem wyginania ku dołowi główki prącia w stanie wzwodu.

Przyczyny powstawania stulejki nabytej

  •    niewłaściwa pielęgnacja dziecka w wieku niemowlęcym,
  •    nieprawidłowa (niedokładna) higiena
  •    stany zapalne napletka i żołędzi, cewki moczowej,
  •    komplikacje po cukrzycy.


Czy stulejka jest niebezpieczna dla zdrowia?

Nieleczona stulejka, która doprowadziła do stanu zapalnego jest zarazem niebezpieczna dla pacjenta, jak również jego partnerki.

Komplikacje zdrowotne:

  •    problem podczas współżycia z powodu niemożności odprowadzenia napletka,
  •    próby odprowadzenia na siłę napletka mogą zakończyć się jego uwięzieniem w rowku zażołędnym, a co za tym
    idzie – martwicą prącia,
  •    niewłaściwa higiena może spowodować zapalenie prostaty, cewki moczowej i dróg moczowo-płciowych, które z kolei są jedną z głównych przyczyn raka prącia u mężczyzn oraz raka szyjki macicy u kobiet.
  •    zaniedbanie higieny powoduje również powstawanie stanów zapalnych, które z kolei powodują powstawanie obrzęku, pęknięć i blizn a tym samym – utrudniają codzienne czynności przez ogromny ból penisa.

Przed zabiegiem
Wymagamy kompletu badań: PT, APTT, HBs Ag, anty HCV.

Zabieg
Leczenie problemu ze stulejką u osób dorosłych zazwyczaj wymaga zabiegu operacyjnego. Wykonywany jest on głównie w znieczuleniu miejscowym i trwa około 60 minut. Na konsultacji przed zabiegiem usunięcia stulejki lekarz z pacjentem ustalają sposób wykonania korekty.
Wykonywaną operację można podzielić na dwie grupy: plastykę napletka i obrzezanie.

Plastyka napletka
Plastyka napletka to zabieg polegający na poszerzeniu ujścia napletka tak, aby zachowana była jego pełna funkcjonalność. Podstawową formą wykonania operacji jest zastosowanie kilku niewielkich nacięć wzdłuż osi prącia i ich zszyciu. Po wykonaniu korekty, napletek przykrywa żołądź w całości. Wygląd penisa niczym nie różni się od wyglądu zdrowego, nieoperowanego penisa.

Obrzezanie
Obrzezanie zaś polega na wycięciu pierścienia zwężającego wraz częścią lub całością napletka. Po takim zabiegu, żołądź jest częściowo a nawet całkowicie odsłonięta, zarówno w czasie spoczynku jak i w czasie wzwodu. Obrzezanie zazwyczaj łączone jest z usunięciem bądź wydłużeniem wędzidełka. Metoda ta jest coraz częściej stosowana, ponieważ daje gwarancję całkowitego wyleczenia stulejki – 60% mężczyzn w USA jest obrzezanych, w Europie ponad 20%, natomiast na całym świecie 35-40%.

Powrót do zdrowia
Po ok. 90-minutowym zabiegu, pacjent może wrócić do domu. Rekonwalescencja trwa około miesiąca, podczas którego pacjent powinien powstrzymać się przed jakąkolwiek formą aktywności seksualnej. Kompletne gojenie i zanikanie blizn może trwać do roku, jednak nie przeszkadza ono w codziennym życiu.