Zabieg krótkiego wędzidełka

KRÓTKIE WĘDZIDEŁKO – DUŻA DOLEGLIWOŚĆ

Czym jest wędzidełko?
Wędzidełko to cieniutki paseczek tkanki łącznej, który biegnie od napletka aż do żołędzi. Zaczyna się ono w dolnej, cewkowatej części, przebiega ponad rowkiem zażołędnym i kończy zazwyczaj w obrębie wewnętrznej części napletka. Jego zadaniem jest podtrzymywanie napletka, by nie zsuwał się za bardzo z prącia za rowek zażołędny.

Krótkie wędzidełko
To dolegliwość, która często występuje przy problemie ze stulejką. Zdarza się, że wędzidełko jest za krótkie, co uniemożliwia odprowadzenie napletka zarówno w stanie wzwodu, jak i spoczynku. Powoduje to ból oraz dyskomfort podczas stosunku seksualnego. Zbyt krótkie wędzidełko może być wrodzone i nabyte.

Przyczyny
Krótkie wędzidełko nabyte:

Nieleczone stany zapalne lub urazy prącia powodują często pęknięcia i naderwanie wędzidełka. Skutkuje to powstawaniem blizn i zmniejszeniem elastyczności oraz dalszemu skracaniu się wędzidełka.

Przed zabiegiem
W naszej przychodni lekarze urolodzy przed zabiegiem wymagają wykonania poniższych badań: PT, APTT, HBs Ag, anty HCV.

Zabieg
Zarówno przy problemie ze stulejką, jak również z krótkim wędzidełkiem konieczna jest wizyta u u urologa i poddanie się zabiegowi plastyki napletka. Nasza przychodnia dysponuje dostępnymi terminami u dwóch doświadczonych specjalistów: dr Drabiny oraz dr Fortuny. Krótki zabieg plastyki napletka wykonywany jest w większości przypadków przy znieczuleniu miejscowym, co czyni go w zasadzie bezbolesnym.

Po zabiegu

Rekonwalescencja
Gojenie się rany trwa około tygodnia. Po zabiegu wymagana jest co najmniej jedna konsultacja.
Jedynym poświęceniem jest minimum miesięczna abstynencja seksualna po zabiegu. Ma ona na celu zwiększenie wytrzymałości i elastyczności zszytej rany.