Twoje zdrowie jest dla nas ważne

Wszyscy wiemy, że najważniejsze w życiu są dwie rzeczy… poczucie humoru i dobre relacje samemu ze sobą oraz zdrowie.

My, Ars – Medica dbamy o zdrowie, gdyż Twoje zdrowie jest po prostu dla nas ważne.

Jako przychodnia medyczna wspieramy organizację treningu biegowego razem z trenerami grupy „42 Do Szczęścia„, który odbędzie się 8 maja br. Start spod Galerii Kazimierz punkt 12:00 !

Dlaczego aktywność fizyczna jest dla nas tak ważna…?

Ponieważ zdajemy sobie sprawę, iż brak aktywności fizycznej może przyczynić się do wczesnego wystąpienia i progresji chorób układu krążenia, chorób sercowo – naczyniowych. Długie godziny w pracy w pozycji siedzącej, powrót do domu samochodem i chwila relaksu na kanapie niestety wiążą się ze wzrostem ryzyka przedwczesnego zgonu bądź podwyższonym ryzykiem chorób układu krwionośnego.

Należy pamiętać, że uprawianie aktywności fizycznej/ sportu/ biegania może nawet wydłużyć długość życia o kilka lat. Jest to spowodowane tym, iż wysiłek fizyczny korzystnie wpływa na zapobieganie miażdżycy, zmniejszając śmiertelność pacjentów nawet o 25%. Ponad to zmniejsza napięcie, które narosło w nas przez cały dzień w pracy i relaksuje. Po aktywnym treningu, np. treningu interwałowym mamy więcej ochoty i energii do działania niż by nam się wydawało.

Dlatego zapraszamy Cię już w najbliższą sobotę pod Galerię Kazimierz. Cały dystans możesz z nami przejść, przetruchtać czy przebiec. Ważne byś tego dnia był z nami. Pamiętaj trening fizyczny jest bezpieczny, poprawia siłę, kondycję, wytrzymałość oraz funkcje fizyczne i procesy chemiczne w naszym organizmie. Należy pamiętać, że podczas każdego wysiłku fizycznego należy się systematycznie nawadniać. Po wysiłku skonsumować odpowiedni posiłek bogaty zazwyczaj w węglowodany proste (dla biegaczy).

Szczytnym celem tej akcji jest zbiórka pieniędzy na protezy dla podopiecznych fundacji Jaśka Meli ” Poza Horyzonty”.

Pamiętaj 8 maja bądź z nami. Start o 12:00

Autor: Katarzyna Czachor przy współpracy dr. Marek Andres – Kardiolog

na podstawie źródła: Europejskie wytyczne dotyczące prewencji chorób sercowo-naczyniowych w praktyce klinicznej