Aktualności

KC akt. 15:00 27.11.2017

Jesteśmy dumni 

 
?‍♀️ W zeszłą sobotę w hali sportowej TOSiR – Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tarnowie odbył się Finał Wojewódzki Małopolskiej Ligi TKKF w Piłce Siatkowej Mężczyzn – Tarnów, 25 listopada 2017.
 
W finale udział wzięło 6 zespołów wyłonionych drogą eliminacji ze strefy Krakowa, Olkusza, Nowego Sącza i Tarnowa.
Strefę Kraków reprezentowała m.in. drużyna Ars – Medica.
 
Finał rozegrano w dwóch grupach systemem każdy z każdym.
O I miejsce walczyli mistrzowie grup, zaś o III miejsce wicemistrzowie.
 
Organizatorem rozgrywek był Zarząd Wojewódzki Małopolskiego Towarzystwa Krzewienia…w Krakowie oraz Tarnowskie TKKF.
 
W meczu finałowym o I miejsce ARS – MEDICA Kraków ?pokonał SILVER TOWN Olkusz ? wynikiem 2 : 1 (25:23), (24:26), (15:13).
W meczu o III miejsce GPF Tarnów ? pokonał TRYBUS Szymbark wynikiem 2 : 1 (25:16), (18:25), (16:14) .
 
? Zwycięski zespół ARS – MEDICA Kraków wystąpił w składzie:
Jacek Marszałek – kapitan, Dariusz Florek, Maciej Klęczar, Łukasz Malecki, Darek Mika, Grzegorz Silczuk, Michał Skrzypiński i Sebastian Słomian.
 
? Jesteśmy dumni, gdyż oprócz wywalczonego zwycięstwa dwóch zawodników naszej drużyny zostało wyróżnionych. 
?‍♀️ Sebastian SŁOMIAN został uznany najbardziej wszechstronnym MVP, natomiast
?‍♀️ Michał SKRZYPIŃSKi najlepszym atakującym.
 
? Wszystkim Serdecznie Gratulujemy !!! ?


LM :53 22.9.2017

Bieg Trzech Kopców imieniem jego pomysłodawcy śp. Wiesława Maczka.

Miesiąc temu pożegnaliśmy wspaniałego pracownika Urzędu Miasta Kraków, Pan Wiesław Maczek. Pan Wiesław zasłużył się pięknie nie tylko dla ilości i jakości biegów w Krakowie, ale i dla integracji społeczności biegaczy.

Ten zawsze życzliwy pasjonat spraw dobrych, był też pomysłodawcą, genialnego w prostocie prawdy Biegu Trzech Kopców.

Dla publicznego uczczenia pamięci Pana Wiesława, na wniosek nestora Krakowskiej lekkiej atletyki Edwarda Stawiarza, wystąpiliśmy do Prezydenta Karkowa o nadanie temu biegowi imienia Wiesława Maczka.

O czym informujemy i mamy nadzieję uczczenia pamięci Niezwykłego Krakowianina.


LM :25 31.7.2017

Oferujemy pełną obsługę firm z zakresu BHP!
Szkolenia BHP Kraków wstępne i okresowe.

Przeprowadzamy szkolenia wymagane przez prawo i zgodnie z aktualnymi przepisami. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie i z najwyższą starannością. Dbamy o to, aby współpraca przebiegała w miłej atmosferze, a nasze działania odciążały Państwa od zbędnych formalności i dodatkowych obowiązków.

Szkolenia BHP Kraków – profesjonalnie i przepisowo.

Skontaktuj się z nami, a otrzymasz wszelkie niezbędne informacje z zakresu BHP. Doradzimy i zaproponujemy najlepszą dla Państwa ofertę współpracy, dostosowaną do indywidualnych potrzeb.

Kontakt: Maciej Suska tel. 508 – 755 – 569, maciej.suska@ars-medica.pl


LM :19 19.6.2017

Jesteśmy dumni!

Bardzo miło nam poinformować, że twórca Logo naszej przychodni, Pan Piotr Felszyński wygrał konkurs „Moja legitymacja”. Oznacza to,że każda legitymacja osoby niepełnosprawnej w Polsce będzie opatrzona grafiką jego autorstwa!

Panu Piotrowi bardzo serdecznie gratulujemy!!!?

Pragniemy również poinformować Państwa, iż przymierzamy się do zorganizowania wystawy prac Pana Piotra w naszej krakowskiej przychodni, na którą już serdecznie zapraszamy.

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/575425

#przychodnia#niepełnosparwni#legitymacja#logo#architekt#grafik#osobaniepełnosprawna


LM :19 2.6.2017

Popytowy model interwencji rozwojowych

Z uwagi na rosnące możliwości samodzielnego podnoszenia dobrostanu zdrowia i dobrobytu materialnego w gospodarowaniu opartym na wiedzy (wzrost znaczenia pracy dobroczynnej), proponuje się uzupełnienie wprowadzonej przez Strategię Odpowiedzialnego Rozwoju (SOR, 14 luty 2017) metodyki finansowania ekosystemów innowacji rozwojowych skoncentrowanej na rynkowych perspektywach innowacji (podażowy model interwencji), o metodykę skoncentrowaną na powszechności wykorzystania innowacji (popytowy model interwencji).

Uniwersytet Ekonomicznym w Krakowie, we współpracy z partnerami gospodarczymi i uczelnianymi, przygotowuje pilotażowy program mający zbadać użyteczność modelu popytowego dla wsparcia rozwoju innowacji telemedycznych,

Modernizacja systemu ochrony zdrowia

1.Nowoczesne technologie pozwalają na bezprecedensową w historii samodzielność w trosce o dobrostan zdrowia własny i osób bliskich (samopomoc zdrowia).

2.Rozwój samodzielności w profilaktyce i rehabilitacji medycznej, wymaga wprowadzania nowych narzędzi, nowych technologii oraz dostosowanych do tych potrzeb polityk i samokształcenia przez całe życie, w celu ich optymalnego wykorzystywania.

3.Polityki rządu w zakresie telemedycyny – szczególnie predysponowanej do realizacji opisanych powyżej zadań – powinny finansować bądź współfinansować rozwój takich badań, urządzeń i metod, które upowszechniają kompetencje medyczne, a w efekcie m.in. wspomnianą samodzielność.

4.Upowszechnienie kompetencji medycznych wymaga m.in., a może w szczególności rozwoju innowacji poprzez partnerstwa gospodarczo – uczelniano – instytutowo – samorządowe (Centra Doskonałości), wspierane finansowo zgodnie z priorytetami rządowych interwencji.

Podażowy model interwencji rozwojowych

5.Podażowy model interwencji, wprowadzony zgodnie ze schematami i rekomendacjami SOR (schemat 3, str. 66, schemat 4, str. 70) , koncentruje się na efektywności doboru i wprowadzania innowacji na rynek.

Rysunek 1.a i 1.b. Podażowy i Popytowy model interwencji rozwojowej. Źródło: opracowanie Andrzej Madej. 

Popytowy model interwencji rozwojowych

6.Popytowy model interwencji, koncentruje się na efektywności wykorzystania innowacji przez użytkowników. Obejmuje on trzy nowe instytucje baza społecznej gospodarki rynkowej: pedagogikę, obligację, inkubator:

6.1. Edukacyjne powiązania pomiędzy trzema pokoleniami (odpowiednio do rzeczywistej populacji społeczeństwa) użytkowników testujących innowacje rozwojowe w laboratorium solidarności (Laboratorium solidarności, pedagogika solidarności międzypokoleniowej).

6.2. Społeczną kontrolę i wartościowane jakości polityk społecznych poprzez nowy instrument finansowania społecznego (Prefinansowanie społeczne, obligacja posagowa).

6.3. Regulacje stałej współpracy członków Centrum Doskonałości wokół merytorycznych zagadnień wprowadzanych zmian oraz wokół organizacji spotkań w laboratoriach solidarności (Inkubator innowacji, partnerstwa zmian i spotkań).

Społeczna Profilaktyka Medyczna

7.Przewiduję sprawdzenie użyteczności popytowego modelu ekosystemu innowacji rozwojowych organizacją nakierowanego na PRAKTYKĘ programu Społeczna Profilaktyka Medyczna.

7.1. Celem programu będzie wprowadzenie standardów testów wydolności fizycznej młodzieży, w powiązaniu z rywalizacją w biegowych symultanicznych mistrzostwach Polski.

7.2. Informacje uzyskiwane dzięki testom wydolności fizycznej, będą podstawą wiedzy rodziców i opiekunów dla kontroli rozwoju fizycznego dzieci oraz nowych usług medycznych, wykorzystujących cyfrowe technologie.

7.3. Elementy takiego sposobu wykorzystania sportu do promocji zdrowia, są od kilku lat testowane przez  grupę organizacji społecznych oraz instytucji medycznych, przy współpracy ze Związkiem Miast Polskich, Związkiem Powiatów Polskich i Ministerstwem Sportu.

Proponowany Program wykorzystuje istniejące rezerwy innowacyjne oraz infrastrukturalne i dzięki synergii kilku wydarzeń, może przynieść znaczący przełom w pozyskiwaniu informacji i wykorzystaniu możliwości medycyny bazującej na wiedzy i cyfryzacji.

 

Andrzej Madej, Ars-Medica Kraków. 

2 czerwca 2017


LM :25 28.2.2017

Jest nam ogromnie miło pochwalić się nagraniem naszej Pani doktor dermatolog Magdaleną Nastałem dotyczącym zabiegów Laserem CO2. Mamy nadzieję że wiedza zawarta w tym krótkim i przystępnym materiale pomoże Państwu a tym samym zachęci do skorzystania z usług naszej firmy.


LM :05 5.2.2017

Szanowni Państwo,
Ars–Medica to zespół wspaniałych ludzi którzy poza specjalistyczną wiedzą medyczną oraz bogatym doświadczeniem życiowym w wolnym czasie realizują swoje pasje.Prezentujemy je Państwu w formie wystaw zdjęć w cyklu „Pasje naszych lekarzy”.
Mamy nadzieję że dzięki wystawie czas spędzony w naszej przychodni będzie dla Państwa milszym doświadczeniem.
Zapraszamy bardzo serdecznie do osobistych odwiedzin pomieszczeń przy ulicy Warszawskiej 17 w Krakowie.

Dwa krańce Ameryki Południowej
Fotografie dr Lucyny Podsiedlik

Jak każdy człowiek ciekawy drugiego człowieka, tak i nasza okulistka dr Lucyny Podsiedlik, lubi oglądać świat. Ponieważ pasję podróżnika łączy z talentem fotograficznej dokumentacji, powstają w ten sposób obrazy dzięki którym możemy się przenieść w dotąd nieznane nam zakątki Ameryki Południowej.

Pomiędzy  1 lutego  a  30 kwietnia  2017 roku, codziennie  w godzinach 8:00 – 19:00 zapraszamy do bezpośredniego oglądnięcia wystawy. Tych, którzy z jakiegoś powodu nie mogą nas odwiedzić zapraszamy do oglądania elektronicznej wersji wystawy pod adresem:

http://ars-medica.pl/wystawy


LM :05 6.12.2016

Memoriał z dnia 6 grudnia 2016, o solidarnym rozwoju wiedzy.
Porozumienie z dnia 6 grudnia 2016, o współpracy dla pilotażowego wprowadzenia pojęć i instytucji przydatnych do samokształcenia w rodzinie

Memoriał solidarnego rozwoju wiedzy 6.12.2916


LM :00 6.12.2016

Działania badawczo – rozwojowe Ars-Medici dla wykorzystania cyfrowych informacji medycznych do rozwoju kompetencji samopomocy zdrowia dzięki cyfryzacji informacji medycznej.

Porozumienie 6.12 publiczne


LM :55 18.11.2016

Miło nam poinformować iż Prezes Przychodni Ars–Medica Pan Andrzej Madej był jednym z ekspertów Urzędu Miasta Krakowa podczas międzynarodowej konferencji „W trosce o seniorów naszych miast”.

w-trosce-o-seniorow-naszych-miast

http://ars-medica.pl/miedzynarodowa-konferencja-w-trosce-o-seniorow-naszych-miast/


 LM :02, 16.09.2016

XIV Ogólnopolskie Mistrzostwa Małopolskiego TKKF w konkurencjach siłowych

LM :45, 10.06.2016

Puchar Prezydenta Miasta Krakowa

LM 12:30, 25.05.2016

Decydujący mecz w 1 lidze TKKF’u

 KC 12:30, 20.05.2016

Twoje zdrowie jest dla nas ważne

 LM :27, 29.04.2016

Łap jaja

Wszelkie materiały (w szczególności artykuły, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.